Celebration of Music Education

2017 The Montgomery Family Foundation

2016 NOCO and the Donald F. and Barbara L. Newman Foundation

2015 Harter Secrest & Emery LLP

2014 George and Bodil Gellman

2013 Time Warner Cable, Matthew Tremblay, Northeast Communications Specialist

2012 Allentown Villiage Society, Inc. Mary Myszkiewicz, President

2011 District Superintendents (Leadership Team) of Western New York BOCES

Donald Ogilvie, Erie 1 BOCES
Robert Guiffreda, Erie 2-Chautauqua-Cattaraugus BOCES
Clark Godshall, Orleans/Niagara BOCES
Robert Olczak, Cattaraugus-Allegany BOCES

2010 Dr. James A. Williams, Superintendent of the Buffalo Public Schools

2017 Eileen Brusino, Lockport City School District

2016 Linda Werder, Niagara Falls City School District

2015 Christine Riederer, Niagara Wheatfield Central School District

2014 Dean Vallas, North Tonawanda City School District

2013 Ken Fick, Niagara Wheatfield Central School District

2012 Paul Wos, Niagara Falls City School District

2011 Norman Alexander, North Tonawanda City Schools

2017 James DesJardins
2017 Pim Liebmann
2017 Michael Robertson
2017 Andrea Runfola

2016 Eric Blodgett
2016 Chris Gawlak
2016 Doug Shaw

2015 John Iocco
2015 Donna Kerr
2015 Diane Sullivan

2014 Mark Flynn
2014 Wayne Moose
2014 Maureen Reilly
2014 Joe & Edie Clouse, J&E Instrument Service

2013 Keith Ersing
2013 Karen Robinson
2013 Walter and Pat Pidgeon

2012 Michael Conte
2012 Heather Holden
2012 Debra Komosinski

2011 Phil Agugulia
2011 John Hasselback
2011 Julie Furlong

2010 Alan Reed
2010 William Staebell

2009 Kristie Schlewitt
2009 Michael Shaw
2009 Dr. Roy Clare

2008 Chris Revett
2008 Evonne Michel
2008 Karen Williams

2007 Nora Murnane
2007 Richard Goss

2006 John Kryder
2006 Cristina Voto
2006 Timothy Gastle
2006 Marni Conte

2005 Dr. Maria Runfola
2005 Pamela Christie
2005 Norman Zogaib
2005 Craig Incontro

2004 Dr. Charles Stoddart
2004 Deborah Imiolo-Shriver
2004 Carolyn Lokken
2004 Martin Allen

2003 Gary Stith
2003 Joan Boissonnault
2003 Donald Carducci
2003 Cynthia Mayo

2002 Michael Ried
2002 Vivian Johnston
2002 Barbara Wagner

2001 Dr. Joseph Casimino
2001 Nanci Bailey
2001 Ann Mosner
2001 Ronald Case
2001 Dr. Patricia Chiodo

2000 Kirstin Peltz
2000 Rosemary Dayton
2000 Stephen Shewan
2000 Mark & Cecilia Morette

1999 Teresa Ferraro
1999 David Cohen
1999 Terrence Gamble
1999 Dr. James Harris
1999 Cynthia Ripley

1998 Catherine Sutherland
1998 Steven Thomas
1998 Gary Lee
1998 John Maguda
1998 Eleanor Hoch

1997 Marsha Kushin
1997 John Fleischman
1997 Allan Ripley
1997 Betty Lou Cranston

1996 Nancy Seel
1996 Paul Kroll
1996 Sue Fay Allen
1996 Elizabeth Venator
1996 William Weikert

1995 Marie Sullivan
1995 Marcia Giambrone
1995 Clarke Elliott
1995 Al Hemer

2017  Jarod Yap, Clarence High School, piano
2017  Christophe Koenig, East Aurora High  School, violin
2017 Drew Cone, Williamsville East High School, cello

2016  James Featherstone, Amherst High School, Piano
2016 Madeline Ferguson, Williamsville East High School, Clarinet
2016  Sarah Troeller, Clarence High School, Cello

2015 Grace Ann Lee, Williamsville East High School, Cello
2015 Lauren Scanio, Clarence High School, Flute
2015 Angel Rhodes, Orchard Park High School, Violin

2014 Duo Xu, Williamsville East High School, Piano
2014 Teagan Faran, Williamsville East High School, Violin
2014 Alexander Cousins, Grand Island High School, Cello

2013 Cindy Q. Xue, Williamsville East High School, Violin
2013 Aaron Schuman, Kenmore West High School, Trumpet
2013 Joseph Desotelle, Williamsville East High School, Percussion/marimba

2012 Leonard Ranallo, Sweet Home High School, Classical Guitar
2012 Audrey Yu, Williamsville East High School, Oboe
2012 Anneliese Feist, Frontier Central High School, Euphonium

2011 Anne Barr, Hamburg High School, voice
2011 Nicole Elizabeth Murray, West Seneca East Senior High School, Flute
2011 Donal Sheets, Orchard Park High School, Cello

2010 Joseph Mohan- Clarence High School, Piano
2010 Joseph Isom- Williamsville East High School, Cello
2010 Jilene VanOpdorp- Williamsville South High School, Flute

2009 Joseph LoCicero- Christian Central Academy, Viola
2009 Jay Louis Dref- Buffalo Academy for Visual & Performing Arts, Voice
2009 Bradley Whitney- East Aurora High School, Clarinet

2008 Michael Zuber-Frontier High School, Bassoon
2008 Hilary Lee- Home School, Piano
2008 Alina Jeon-Williamsville East High School, Oboe

2007 Ana Lia Vafai- Buffalo City Honors, Violin
2007 Lara Somogyi- Orchard Park High School, Harp

2006 Lauren Yu- Williamsville East High School, Bassoon
2006 Christopher Rogerson- Amherst High School, Cello

2005 Jennifer Christen- Frontier High School, Oboe
2005 Stephen C. Price- Buffalo Academy for Visual & Performing Arts, Pipe Organ

2004 Erica Snowden-Rodriguez- Clarence High School, Cello
2004 Christopher Ziemba- Williamsville East High School, Piano

2003 Justin Gopol- Williamsville North High School, Violin
2003 Juliette Jones- Amherst High School, Violin

2002 Lauren Zang-Eastlack- Clarence High School, Violin

2001 Maureen Pohlman- Clarence High School, Violin

2000 Sabatino Scirri- Clarence High School, Flute
2000 Gregory Stass- Amherst High School, Double Bass